Підприємства і організації

Кривий Ріг має розвинуту промисловість. За роки Радянської влади розвинуто або створено заново до 20 основних галузей промислового виробництва – залізорудну, металургійну, машинобудівну, будівельну, енергетичну, електротехнічну, коксохімічну та інші. Тільки в провідних галузях діє 89 великих промислових підприємств. У зв’язку з великим розмахом будівництва і величезними розмірами міста створено близько 50 підприємств і організацій будівництва, зв’язку і транспорту. В галузях матеріального виробництва працює понад 225 тисяч робітників і службовців.

Головною галуззю промисловості міста є залізорудна. Виробництвом металургійної сировини займаються 11 рудоуправлінь і 5 гірничо-збагачувальних комбінатів. До середини 50-х років у басейні застосовувався лише шахтний (підземний) видобуток руди з високим вмістом заліза. Зараз видобуток руди на шахтах ведеться на значних глибинах, характеризується високим рівнем механізації. В 1968 році він складав 51,6 % всього виробництва металургійної сировини Кривбасу, або 26 % союзного виробництва союзного виробництва. Поряд з цим в останні 10 років у басейні бурхливо розвивалась гірничо-збагачувальна промисловість.

Проти 1913 року річне виробництво руди й концентрату зросло більш ніж у 15 разів. Криворізька сировина йде на місцевий завод, металургійні заводи Придніпров’я і Донбасу, в соціалістичні країни. З неї виплавляється кожна друга тонна чавуну і сталі в нашій країни.

Немає коментарів:

Дописати коментар